top of page
YELKEN

Avrupa yakasının tek yelken okuluna sahip kulübümüz yelken branşında uzun yıllar faaliyet gösteren ve uluslararası organizasyonlara ev sahipliği yaparak milli takımlara sayısız sporcu vermiş köklü bir geçmişe sahiptir. Yelkenciliğin bu köklü kurumu Ana Yelken işbirliği ile faaliyetlerine devam etmektedir. 

 

Yelken eğitimlerinde Türkiye Yelken Federasyonu – Uluslararası Yelken Federasyonu işbirliği ile oluşturulmuş ve Milli Eğitim Bakanlığı tarafından onaylı Türkiye Ulusal Yelken Eğitim Programı ve ISAF Connect to Sail müfredatını Ana Yelken’in yıllara dayanan tecrübeleri ile birleştiren özel bir müfredat kullanıyoruz.  

TEKNELERİMİZ

OPTİMİST

Optimist dünyadaki en yaygın yelkenli tekne sınıfıdır. Tek kişiliktir. Çocukların çeşitli zorluklar karşısında mücadele etme azmini, çabuk ve doğru karar alarak özgüvenle geliştirmesiyle ünlüdür. 110 ülkede 150 binden fazla sporcunun tercihidir. Optimist en sert havalara dayanabilir. Kolay kolay devrilmez. Görünce sakın şaşırma, çünkü şeklen diğer teknelere pek benzemez. Önü ve arkası diğer tekneler gibi sivri değildir, aşırı hızlanmasını engellemek için küt olarak tasarlanmıştır. Tek yelkeni olan optimist; deniz, rüzgar, tekne, yelken ve tüm bunların birbirleriyle olan ilişkilerini kavraman için kusursuz bir ilk adım olacak. Ayrıca optimist sayesinde; tekne bakımı, teknenin korunması, denizcilik ve yelkencilik geleneklerini temelden öğrenmeye başlayacaksın. 13- 17 yaş gençler içinse laser ve topper sınıfı teknelerde eğitim verilir.

LASER

Laser sınıfı, 1969’dan beri 200 bin adetten fazla üretildi. Tek kişilik, hızlı ve performansı yüksek bir tekne olan Laser, genellikle optimistten sonra genç yelkencilerin geçiş yaptığı bir sınıftır. Laser sınıfıyla tanıştıktan sonra hem Avrupa ve dünya şampiyonalarında hem de olimpiyatlarda yarışabilirsin.

YAŞ GRUPLARI

6 – 12 yaş
13 – 17 yaş

Detaylı bilgi için: 0850 885 0 400

bottom of page